Privat Max Logo
 

Úvodní  strana

Nabídka ubytování

Ceník

Další služby

Tipy na výlet

O Blansku

O Brně

Užitečné odkazy

Kontaktujte nás

Tipy na výlet

Moravský kras

Mezi skutečně jedinečné přírodní úkazy patří Moravský Kras. Moravský kras se nachází asi 30 km od Brna na Blanensku. Je to jedna z nejkrásnějších krasových oblastí v České republice. Pro návštěvníky jsou přístupné čtyři jeskyně. Punkevní jeskyně, která je součástí nejdelšího jeskynního systému v České republice s podzemní říčkou Punkvou, nachází se zde též propast Macocha hluboká 138,5 m. Kateřinská jeskyně, která je známá jedinečnou krápníkovou výzdobou. Jeskyně Balcarka, která je dvoupatrová a má členité chodby spojené komíny. Sloupsko-Šošůvské jeskyně, které jsou nejbohatším nalezištěm koster jeskynní fauny. Další atraktivností je propast macocha, ke které vede přímo od Punkevní jeskyně lanovka.

http://www.caves.cz/

Renesanční zámek Blansko

Renesanční zámek na místě původně gotické tvrze. Založen r. 1547, později několikrát zásadně přestaven. Ve své době byl kulturním centrem oblasti. Zdejší majitelé se zasloužili o rozvoj hutnictví a kovolitectví na Blanensku, což připomínají i přístupné expozice vývoje hutnictví a umělecké litiny.

Moravsky kras - výzkum Moravského krasu, místní fauna a flóra, osobnosti Wankel a Absolon. Dekorativní a užitková litina 19. a 20. století - ukázky výrobků. Nejstarší hutě v České republice - vývoj od počátků až do středověku. Historické interiéry - zachované zámecké interiéry mají charakter neorenesančního stylu. Historie měřící techniky. Historie hradu Blansko.

http://www.muzeum-blansko.cz/

Nový Hrad u Adamova

Původní předsunuté opevnění z 2. pol. 15. století po zániku Starého hradu převzalo jeho funkci. Polygonální hradba obklopuje nádvoří obestavěné budovami, kolem hradu příkop. V současnosti nepříliš citlivě renovován.

 

 

http://www.hrady.cz/

Kostel svatého Martina v Blansku

Kostel svatého Martina v Blansku pochází ze 17. století. Stavěn byl v letech 1672 - 1691 v barokním stylu. Od 1. poloviny 12. století zde stál kostel v románském slohu. Později přestavěn do gotického. Ten zde založil Jindřich Zdík. V dnešním kostele se nachází zvon, který patří mezi nejstarší na Moravě. V letech 1707 - 1708 probíhaly na kostele opravy. A roku 1889 dochází opět k další renovaci a rozšíření kostela.

http://www.farnostblansko.cz/

Dřevěný kostel v Blansku

Dřevěný Karpatoruský kostel Československé církve husitské v Blansku, se nalézá na ulici Rodkovského. Byl postaven v 17. Století na Ukrajině, kde byl později rozebrán a převezen do Blanska v roce 1936.

 

http://www.ccsh.cz/

Rozhledna Podvrší

Rozhledna a telekomunikační věž v jednom stojí na vrchu Podvrší (589 m. n. m.) od roku 2001. Po točitých schodech vystoupáte do na plošinu ve výšce 32 metrů nad zemí. Otevře se Vám pohled na Moravský kras, Drahanskou vrchovinu s nejvyšším vrcholem Skalky, Českomoravskou vrchovinu, Boskovickou brázdu a v případě dobré viditelnosti i na vzdálenější Pálavu.

http://www.rozhledna-veselice.cz/

Pivovar Černá Hora

V Černé Hoře se nachází pivovar, který přiláká obzvláště milovníky piva. Mimo jiné se zde produkují i nealkoholické nápoje. Každou poslední sobotu v září se koná tradiční pivní festival a i tam je možné navštívit exkurzi, kde se dozvíte více o výrobě piva.

http://www.pivovarcernahora.eu/

Bowling Blansko

Bowling Blansko - v herně si můžete zahrát bowling na osmi špičkových drahách. K dispozici Vám je též restaurace s bohatým výběrem teplých jídel a bowlingovými specialitami.

 

Dvorská 16, 678 01 Blansko, Czech Republic
+420 516 412 244

http://www.bowlingblansko.cz

Aquapark - Blansko

Bazén aquaparku obsahuje čtyři 25metrové plavecké dráhy, tři skokanské můstky 1 a 3 metry, divokou řeku s houpacím bazénkem uprostřed, 55 metrů dlouhý tobogán, 2,5 metru širokou a 14,5 metru dlouhou skluzavku, bublinkovou masážní lavici, čtyři vodní trysky ve stěně bazénu, tři chrliče vody, vodní hřib, dva dnové výrony vody. Dětský bazének je sestaven ze dvou propojených bazénků o průměru 4 a 6 metrů, s vodním hřibem. V obou bazénech je vyhřívaná voda.

V zadní části areálu je široká písečná pláž, která disponuje stylovým dětským hřištěm pro děti od 3 do 12 let (prolézačky, houpačky) a dvěma hřišti na beachvolejbal.

http://www.sluzby-blansko.cz/aquapark.html

Hrad Špilberk v Brně

Nabízí nejen prohlídku pevnosti, ale také kasemat, kde se nachází stálá expozice barokního pevnostního stavitelství a vězeňství jozefínské doby. Hradní věž je upravena na rozhlednu.

http://www.spilberk.cz/

Zoo Brno

Pavilon Tropické království nabízí velkou expozici typických představitelů tropické přírody živočišné i rostlinné říše z Madagaskaru, Amazonie, Afriky a jiných oblastí. Jde o nejlepší expozici tohoto druhu v ČR, odpovídající svým komplexním pojetím západoevropským standardům. Uvidíte zvířata i rostliny jednotlivých oblastí ve vzájemném soužití. Safari expozice je také nejrozsáhlejší u nás.

http://www.zoobrno.cz/

Westernové městečko Boskovice

Westernové městečko je unikátní zábavní park vybudovaný ve stylu westernu - divokého západu. Programy jsou zábavou pro celou rodinu. Vinnetou, Indiáni, cowboyové a plno krásných koní baví ve westernových divadlech. 4 různá představení odehrávající se ve 3 přírodních amfiteátrech.

http://www.westernove-mestecko.cz/

Westernové městečko Šiklův mlýn

Šikland - nějvětší přírodní zábavní areál v ČR! Při návštěvě areálu máte mnoho možností, jak si na vlastní kůži vyzkoušet některé z westernových disciplín, například rýžování zlata, střelbu z luku nebo svezení na koni.

Westernové městečko vám nabízí širokou škálu možností ubytování od stanového campu až po tříhvězdičkový hotel. V naší nabídce najdete jak individuální pobyty v termínech dle vašeho výběru, tak i zvýhodněné týdenní pobyty.

http://www.western.cz/

DinoPark Vyškov

Unikátní zábavní a vzdělávací park pro celou rodinu.

Na ploše 5 ha jsou umístěny modely (statické ale i pohyblivé a ozvučené) prehistorických zvířat v životních velikostech v prostředí, ve kterém pravděpodobně obývala naši planetu před více než 65 miliony let. Součástí DinoParku je jedinečné 3D kino s vlastním filmem z prostředí druhohor, dětské paleontologické hřiště, naučná stezka, prodejna suvenýrů DinoShop, občerstvení DinoCafé i DinoGril. Vstupné do DinoParku zahrnuje i vstupenku do ZOOPARKU Vyškov. Otevřeno denně duben - říjen 9 - 18 hod.

http://www.dinopark.cz/

Hvězdárna a planetárium - Kraví hora

Pod umělou oblohou planetária mohou návštěvníci zhlédnout řadu komponovaných pořadů pro děti i dospělé. Přinášejí zajímavé informace o různých vesmírných objektech, pomohou při poznávání souhvězdí, přiblíží zákulisí kosmických letů i přírodovědné poznání či.

Kromě astronomických pořadů si zde návštěvníci mohou poslechnout i spoustu hudebních pořadů pod umělou oblohou planetária.

http://www.hvezdarna.cz/

Jízda na koni - Bělecký Mlýn / Ranč Kameňák / Farma Malá Obora Blansko / Kostelany

V okolí Blanska je několik rančů, kde si můžete zajezdit na koni. Zde uvádíme některé z nich:

 

 

 

http://www.ranc-kamenak.cz/
http://www.kostelany.cz/
http://www.beleckymlyn.cz/
http://www.ikinvest.cz.orange.globenet.cz/default.aspx?id=6

Jeskyně blanických rytířů v Rudce

Unikátní pískovcová jeskyně (podzemní galerie) s tématikou Blanických rytířů. Tvůrcem tohoto uměleckého díla byl sochař - samouk Stanislav Rolínek.

Dominantou areálu bývala čtrnáctimetrová socha T. G. Masaryka, která byla bohužel zničena za II. světové války. Dochovaly se pouze monumentální boty na podstavci. V areálu je také možnost navštívit Burianovu rozhlednu na kopci Milenka. Jeskyně je součástí 2ha lesoparku se stálou expozicí sochařských děl, která vznikají díky pravidelným mezinárodním sympoziím.

http://www.rudka.cz/

Sokrates Golf & Country Club

Golfový areál Kořenec u Boskovic svým návštěvníkům nabízí možnost seznámit se s golfovou hrou a objevit její jedinečnost a krásu. Zázemí areálu tvoří stylová klubovna, jejímž jádrem je pravý kanadský srub. Pro začátečníky jsou připraveny služby profesionálních trenérů, tréninková zázemí a půjčovna golfových potřeb. Na každého zájemce o golf čeká individuální a přátelský přístup. Pokročilejším golfistům je k dispozici 18jamkové hřiště, které je citlivě zasazeno do pastevních luk a remízků Drahanské vrchoviny. Návštěvníky láká výjimečná poloha hřiště v nedotčené přírodě s panoramatickými výhledy do krajiny, oáza klidu s mimořádně čistým ovzduším.

http://www.sokrates-golf.cz/

Ski-Areal - v Olešnici na Moravě

Sportovní areál nabízí adrenalinové sportovní vyžití pro děti i dospělé po celý rok. Lyžování nabízí sjezdovka dlouhá 500 m s převýšením 100 m zasněžovaná sněhovými děly a se strojovou úpravou. Díky osvětlení sjezdovky je možné i večerní lyžování. Pro děti i dospělé je k dispozici lyžařská a snowboardová škola s kvalifikovanými instruktory. V areálu je také provozována půjčovna a servis lyží.

http://www.ski-areal.cz/mapa.html

Sokol Blansko - Hořice Ski areál

Lyžařský areál se nachází necelé 2 km od našeho privatu. Je vybaven 2 vleky s talířovými unášeči délky 320 m a 200m. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány, upravovány rolbou, a uměle osvětleny pro večerní provoz. Urychlení odbavování lyžařů garantuje odbavovací systém s turnikety u obou vleků. V areálu je také občerstvení, a restaurace je ve vzdálenosti 200m od horního vleku.

http://www.skihorice.cz/

Grand Prix Brno

V těsné blízkosti Brna se nachází Masarykův okruh, místo konání mnoha závodů automobilů a motocyklů, o délce 5403,19 m. Vrcholem sezóny je každým rokem Grand Prix ČR silničních motocyklů konající se na konci srpna.

Grand Prix České republiky se stala prvořadou sportovní událostí, sledovanou díky televizním přenosům ve všech světadílech.

http://www.brnograndprix.com/

Zámek Slavkov u Brna-Austerlitz

Atraktivní tajemná prohlídka unikátních prostor dvou pater zámeckého podzemí seznámí s historií starších staveb a v expozici "Z historie města Slavkova" představí kostýmované figuríny nejvýznamnějších postav zámecké a městské historie včetně řemeslnických cechů. Součástí prohlídky je hospodářské zázemí (barokní pekárna), "mučírna", lapidárium kamenných artefaktů.

http://www.zamek-slavkov.cz/

Rájec nad Svitavou - zámek

Ojedinělý zámek ve stylu Ludvíka XVI. s charakteristickou mansardovou střechou členěnou vikýři. Postaven na místě renesančního zámku, který na přelomu 17. a 18. stol. vyhořel. Zámek je obklopen anglickým parkem, uvnitř cenné historické interiéry a obsáhlé umělecké sbírky.

http://www.zamekrajec.cz/

Hrad Veveří

Jeden z nejrozsáhlejších moravských hradních areálů posazený na ostrohu nad soutokem řeky Svratky a potoka Veverky vznikl zřejmě již na přelomu 12. a 13. století jako lovecký hrad moravských markrabat. Jako jeden z nejdůležitějších zeměpanských hradů a později centrum rozsáhlého šlechtického panství se Veveří mnohokrát zapsalo do dějin kraje i celé země.

http://www.veveri.cz/

Hrad Pernštejn

Mohutný gotický hrad působí už na první pohled jako pevné a nedobytné sídlo. Zvláštní seskupení jeho částí vypovídá o složitém architektonickém vývoji. Nejstarší hradní jádro vzniklo pravděpodobně ve 13. století. Zásadní stavební úpravy se odehrály v 15. a 16. století, kdy zvelebování hradu doprovázelo rostoucí význam rodu Pernštejnů. Hrad patří k nejzachovalejším u nás - zajímavé architektonické detaily zaujmou nejen znalce, křivolaké spojující chodby a úzká schodiště nadchnou nejen děti.

http://www.hrad-pernstejn.cz/

Zámek Vranov nad Dyjí

Zámek Vranov nad Dyjí ležící na jižní hranici českého státu asi 110 km od Vídně patří k nejpozoruhodnějším světským stavbám středo- evropského baroka. Vznikl přestavbou ze zeměpanského románsko gotického hradu poprvé připomínaného k roku 1100. Současnou podobu mu vtiskli po ničivém požáru v roce 1665 hrabata Althannové. Ti na sklonku 17. století - podle projektu proslulého dvorního architekta Jana Bernarda Fischera z Erlachu - nejdříve postavili a vyzdobili impozantní sál předků, dominující zdejší členité krajině a výtvarně umocňující její osobitý půvab. Vzápětí vybudovali zámeckou kapli Nejsvětější Trojice jako jeho ideovou protiváhu. V 18. století pak přestavbu dovršili obytnými budovami čestného dvora. Zámek po nich získali polští Mniszkové, kteří přivedli k nebývalému rozkvětu proslulý vranovský závod na výrobu kameniny a porcelánu. S nimi spříznění hrabata Stadničtí ho drželi až do počátku druhé světové války. Dnes je jako národní kulturní památka situovaná v západní části Národního parku Podyjí v péči českého státu.

http://www.zamekvranov.cz/

Zámek Lysice

Lysický zámek, barokní stavba na místě renesanční vodní tvrze, je charakteristický především svou zámeckou kolonádou, díky níž si jej určitě oblíbí každý z Vás. Návštěvníkům nabízíme několik prohlídkových tras - každého jistě okouzlí bohatě zařízené interiéry, reprezentační prostory zámku, dámské apartmá, knihovny, a zejména pánskou společnost a děti určitě zaujme i zbrojnice, předměty dovezené z orientu, prohlídka pánského apartmá a dvou střelnic. Při návštěvě lysického zámku nesmíte opomenout ani prohlídku okouzlující zámecké zahrady společně s již zmiňovanou kolonádou a interiérem zahradního kasína, které rovněž určitě stojí za návštěvu. Během hlavní sezóny jsou prohlídky vždy obohaceny o ukázku dobové hudby nebo šermu.

http://www.zameklysice.cz/

Vila Tugendhat, Brno

Jedna z nejvýznamnějších funkcionalistických staveb na světě, brněnská vila Tugendhat, je dílem německého architekta Ludwiga Miese van de Rohe. Projekt rodinné vily Tugendhat, vzniklé v letech 1929-1930, se svou originalitou a jedinečností nesmazatelně zapsal do dějin moderní architektury. Svědčí o tom i nedávný zápis do seznamu světového dědictví UNESCO. V letech 1983 – 1985 došlo k rekonstrukci. Po ní sloužila vila jako „exkluzivní reprezentační prostor města Brna“. V Lednu 1994 se dostala pod správu Muzea města Brna a od Tedovy je postupně na základě fotografií z roku 1930 vybavována replikami původního majetku. Po dokončení právě probíhající rekonstrukce bude vila opět zpřístupněna široké veřejnosti.

http://www.tugendhat-villa.cz/

Bitva tří císařů - Projekt Austerlitz
Slavkov u Brna

bitvě tří císařů, která se zde odehrála 2. prosince 1805. Francouzská armáda pod Napoleonovým velením v ní porazila spojenecká rusko-rakouská vojska. Toto vítězství je považováno za jeden z největších úspěchů francouzského císaře. K výročí bitvy se každoročně pořádají vzpomínkové a pietní akce.

Slavkov zahrnuje nejen slavné bojiště, ale také barokní zámek, park o rozloze 16ha s bohatou sochařskou výzdobou významného italského sochaře Giovanni Giulianiho.

http://www.austerlitz2005.com/

Cyklistické stezky

Oblast Jižní Moravy je ideální pro cyklisty s mnoha cyklostezkami.

Více informací najdete na následujících webových stránkách.

 

 

 

 

http://www.cycling-southern-moravia-region.com/

Filharmonie Brno

Tradice brněnské filharmonie se datuje od 70. let 20. století, kdy v Brně vznikl zásluhou Leoše Janáčka amatérský Český symfonický orchestr a začal působit v nově postaveném Besedním domě, sídle dnešní filharmonie. Ta vznikla v roce 1956 sloučením rozhlasového a krajského orchestru. V roce 2008 zahajovala Filharmonie Brno v Obecním domě v Praze Mezinárodní hudební festival Pražské jaro.

http://www.filharmonie-brno.cz/

Botanická zahrada a arboretum, Brno

Botanická zahrada a arboretum Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně se nachází v Brně-Černých Polích.
Nejstarší část zahrady byla založena v roce 1936. Přes 5 tisíc taxonů dřevin, 4 tisíce trvalek a skalniček roste na více než 10 hektarech. Areál skleníků skrývá sbírku více než 2 tisíc orchidejí. Zahrada je také ukázkou originální zahradní architektury.

http://wwwold.mendelu.cz/arboretum/index_en.html
http://www.sci.muni.cz/bot_zahr/index_en.cz.htm

Mariánský chrám Křtiny

Mariánský chrám v Křtinách je vyhlášeným poutním místem.

Díky své architektuře a vnitřní výzdobě patří k nejcennějším památkám barokního slohu na Moravě.

Kostel je zasvěcen Panně Marii, jejíž socha je umístěna na hlavním chrámovém oltáři.

Po celý rok přicházejí do chrámu poutníci. Nejvíce jich je však o mariánských svátcích, kdy se konají proslulé křtinské poutě.
Přístup je možný bočním vchodem celoročně přes ambity, hlavní vchod otevřen pouze v době mší.

http://krtiny.katolik.cz

Automotodrom Brno

Masarykův okruh je jedním z nejmodernějších závodních okruhů ve střední Evropě a má hlubokou sportovní i společenskou tradici. Na jeho trati se objevily a objevují jedny z největších motoristických celebrit na světě. I Vy se můžete stát součástí tohoto fascinujícího světa rychlých kol, adrenalinu a vášně, který s sebou motoristický sport přináší. Můžete se zdokonalit své řidičské umění, stmelit pracovní kolektiv či upevnit vztahy s klienty a díky propracovaným tréninkovým programům zvýšit svoji bezpečnost při jízdě ve Vašem voze.

http://www.automotodrombrno.cz/

České lázeňství

Relaxace, osvobození od stresu a péče o své tělo a duši není jen výsadou vyvolených, ale právem, které patří všem. Investice do svého zdraví je investicí do budoucnosti, která se vyplatí. Lázeňská zařízení připravují pro své klienty speciální balíčky, které v sobě spojují různé typy aktivit pro rozdílné věkové skupiny.

http://www.spa-resorts.cz/eng/index.php
http://www.lazneslatinice.cz/
http://www.laznenovaves.cz/
http://www.laznehodonin.cz/

Zámek Lednice

Zámek Lednice prošel v průběhu let několika přestavbami, z nichž poslední v novogotickém historizujícím stylu z let 1846 – 1856 je dílem vídeňského architekta Jiřího Wingmüllera. Zámecký komplex Lednice s osmi křídly, čtyřmi dvory a dvěma věžemi je obklopen rozsáhlým francouzským a anglickým parkem se dvěma rybníky a téměř 60 metrů vysokým minaretem. Zámek Valtice se nachází na jihu Lednicko-valtického areálu. Byl vybudován poblíž někdejšího středověkého hradu, přestaveného na renesanční zámek během vlády Lichtenštejnů. Valtice se staly hlavním rodovým sídlem vybudovaným za účasti předních architektů. Současnou podobu však dal zámku rakouský barokní architekt J. B. Fischer z Erlachu.

http://www.zamek-lednice.com/

Keltský skanzen ISARNO Letovice

Keltská osada ISARNO se nachází v Letovicích v prostředí bývalého lomu. Název ISARNO je odvozen od starého keltského názvu pro železo. Uvidíte zde nejreálnější podobu keltské vesnice, včetně staveb, řemesel a vůbec života z období před dvěma tisíci lety, kdy na našem území žili Keltové.

http://www.isarno.com/

Vyhlídkový let balonem

Bližší podrobnosti a objednávky na těchto webových stránkách:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adresa: Privat Max, Olešná 58, 678 01 Blansko,
Česká Republika
Telephone: +420 604 936 736